Тваринництво

Колібактеріоз у дорослих індиків і молодняку перебігає по-різному

Колібактеріоз у дорослих індиків і молодняку перебігає по-різному

Колібактеріоз у індичат має гострий чи підгострий перебіг, а в дорослих індиків ‒ хронічний. Підгострий і хронічний перебіг триває 2-3 тижні.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Коліінфекція у індиків проявляється в респіраторній, кишковій і генітальній формах. Респіраторна характеризується сльозотечею, кон’юнктивітом, чханням, хрипами, кашлем, аеросакулітом.

Кишкова форма супроводжується порушенням функції шлунково-кишкового тракту.

За генітальної форми відбувається запалення жовткового міхура в молодняку в перші дні життя, а в дорослої птиці знижується чи припиняється яйцекладка, а також виникає запалення суглобів кінцівок.

Хворий молодняк виводиться вже кволим і нежиттєздатним. У нього спостерігається загальне пригнічення, відсутність апетиту, млявість, у багатьох випадках ‒ витікання з носа. Така птиця скупчується, не реагує на подразники зовнішнього середовища.

За спалаху колібактеріозу у стаді щоденно фіксують загибель птиці. Часто спостерігають 3 піки підвищення кількості загиблих: на 5-й, 9-й і 13-й день ензоотії. З 16-го дня загибель індичат різко знижується й має незначні коливання по днях.