Кілька українських свинокомплексів можуть давати майстер-класи з біобезпеки для деяких у Європі

Менш ніж 1% особистих селянських господарств дотримується правил біобезпеки щодо африканської чуми свиней (АЧС).
Про це у своїй колонці на Аgrotimes пише голова Громадської ради при Держпродспоживслужбі Віталій Башинський.
«А у мисливських господарствах, лісогосподарствах роботи з біобезпеки взагалі непочатий край, ‒ додає він. ‒ Є один навчальний майданчик у Боярській лісодослідній станції на Київщині, де ми планували проводити навчання, але на заваді стала війна. Робота в цьому напрямку має бути відновлена якомога швидше».
Можна стверджувати, що заходи біобезпеки спрацьовують лише на промислових свинофермах, у більшості тих, які мають іноземні джерела фінансування, підходи щодо підготовки персоналу, навчання, правильної організації роботи санпропускників, демаркаційних зон, заборони в’їзду на територію будь-якого транспорту тощо.
«Щоб порахувати підприємства, які дотримуються майже всіх правил біобезпеки, вистачить двох рук: їх не більше семи, ‒ зауважує Віталій Башинський. ‒ Вони професійно підійшли до організації заходів біобезпеки. Виключень немає для жодного відвідувача: власник і будь-хто інший потрапляють на свинокомплекс лише через душ і в змінному одязі».
До слова, ці українські свинокомплекси вже можуть проводити майстер-класи для деяких європейських щодо заходів біобезпеки, стверджує експерт.
«Адже в певних наших великотоварних свиногосподарствах рівень біобезпеки значно перевищує і вимоги регламенту ЄС, і їхню усталену практику», ‒ запевняє Віталій Башинський.
Нагадаємо, теми АЧС і біобезпеки будуть у фокусі форуму «Свинокомплекс» 10 квітня у Львові.