Тваринництво

Кілька нюансів для успішного кормовиробництва

Птахопідприємствам, які мають власний комбікормовий цех або завод, уже на етапі вирощування зернових варто вживати заходів із боротьби з грибними захворюваннями. На приймальному пункті зерна на зберігання треба встановити систему очищення від пилу й  мікотоксинів.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Якщо ж сировину для виробництва закуповують (приміром, пшеницю), то, закладаючи на зберігання, бажано не змішувати її з різних площ або господарств. Бо, найімовірніше, таке зерно розрізнятиметься і за показниками поживності, і за забрудненістю мікотоксинами. При цьому попереднє очищення перед виробництвом комбікорму прибирає до 80% мікотоксинів, що позитивно позначиться на здоров’ї та продуктивності птиці.

Також на пункті приймання зерна на завод ще в завальній ямі в банки зберігання варто поставити потужний магніт, який вловлюватиме металеві частини. Це врятує від сюрпризів, насамперед у лінії дроблення.

Перед дробаркою важливо встановити обладнання для очищення зерна, яке виокремить великі сторонні предмети. Магніти перед дробаркою мають бути обов’язково.

Лайфхак для технологів: поміркуйте над можливостями дотримання потрібної структури комбікорму за допомогою змінних сит різного діаметра.

Також можна обертати в різні боки ротор дробарки, що дозволяє мати різну фракцію корму на одній дробарці без зміни сит.

Як повідомлялося, агрофірма ім. Шевченка планує повністю перейти на власне виробництво кормів.