Тваринництво

Каркас у пташниках зі сталевих конструкцій може бути зовні приміщення

Пташники зі сталевих каркасів проєктують і виробляють винятково під індивідуальні потреби господарства.

Про це журналу «Наше птахівництво» розповів СЕО компанії «Інстіл Україна» Юрій Онанченко.

«Їх узгоджують і проєктують під певну технологію вирощування та під вимогу обладнання, тобто не технологію підлаштовують під наявну будівлю, а навпаки», – пояснив він.

Із залізобетонними конструкціями не можна реалізувати такий індивідуальний підхід. Доводиться встановлювати і підлаштовувати обладнання під наявні типові так звані «ключки».

Сталеві каркаси для пташника збирають набагато швидше, ніж залізобетонні. Така будівля набагато легша, тому на складних ґрунтах можливе використання легшого фундаменту (пальовий, ґрунтоцементний тощо).

До того ж каркас сталевих конструкцій може бути назовні. «Всередині приміщення ми отримуємо абсолютно гладкий, добре ущільнений в місцях стиків замкнутий контур із сендвіч-панелей із покриттям FoodSafe, яке не менше ніж на 25 років захищене від впливу агресивних середовищ. Це означає, що всередині приміщення не накопичуватиметься біофон», – наголосив Юрій Онанченко.

Для подовження строку експлуатації сталевих конструкцій як антикорозійний захист застосовують гаряче цинкування.

Водночас Юрій Онанченко зауважив, що проєктування пташників зі сталевих конструкцій складніше, і для монтажу таких будівель необхідно залучати кваліфікованих працівників.

Як повідомлялося, «Елітфрукт» побудує додаткові пташники.