Тваринництво

Із технологією сепарування гною KSG Agro майже всемеро заощадив на електроенергії

Впровадження технології сепарування гною дозволило свинокомплексу ТОВ «Рантьє» (Дніпропетровська область), що входить до агрокомплекс KSG Agro, майже всемеро скоротити витрати на електроенергію під час утилізації відходів.

Про це заявив начальник свинокомплексу «Рантьє» Юрій Шавкун.

Якщо до введення станції сепарування витрати на електроенергію при утилізації становили 350 кВт/год., або 8,4 тис. грн на день, то після цього – 51 кВт/год., або 1,2 тис. грн на день, зазначив він.

«Варто враховувати й інші переваги виробництва добрив шляхом перероблення гною, – додав Юрій Шавкун. – Серед них – поліпшення екологічного стану в місці розташування свинокомплексу, підвищення врожайності сільськогосподарських культур після внесення до ґрунту переробленого гною, зниження собівартості продуктів рослинництва. І, нарешті, головне – мова йде про поживні й органічні добрива, відмінно придатні для органічного землеробства».

За словами начальника свинокомплексу, в результаті переробки гній розділяється на тверду та рідку фракції, кожна з яких має свої переваги. Для рідкої фракції – це концентрація поживних речовин та добра засвоюваність ґрунтом і рослинами. Для твердої – поліпшення структури ґрунту й підвищення вмісту гумусу, широкий спектр застосування, легке перевезення та розфасовка.

Загальний обсяг інвестицій у станцію сепарування склав 5,5 млн грн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!