Тваринництво

Івано-Франківська міськрада підтримуватиме власників ВРХ

Івано-Франківська міськрада ухвалила Програму розвитку сільського господарства громади. До громади додалось ще 18 сіл – це великі території, трудові ресурси, сприятливий клімат та вигідне географічне розташування. Тому розвивати аграрний сектор, особливо зараз – на часі.

Про це повідомили у виконкомі Івано-Франківської міськради.

Документом передбачені компенсації з міського бюджету тим, хто утримує більше трьох корів, вирощує плодово-ягідні культури чи займається бджільництвом.

«Починаємо з п’яти заходів», – уточнив заступник міського голови, директор департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко.

– Відшкодування до 50%, але на суму не більше, ніж 100 тис. грн суб’єктам господарювання, особистим селянським господарствам вартості придбаної у племгосподарствах великої рогатої худоби.

– Часткове відшкодування до 50%, але на суму не більше, ніж 200 тис. грн суб’єктам господарювання за придбання саджанців малини, лохини та інших культур.

– Часткове відшкодування власникам бджолосімей до 50% понесених витрат унаслідок проведених досліджень при випадках підтвердження фактів отруєння бджіл.

– Часткове відшкодування після завершення монтажних робіт 50% витрат на облаштування системи крапельного поливу.

– Часткове відшкодування до 30%, але не більше, ніж 500 тис. грн вартості спорудження модульних теплиць.

Обсяг коштів на Програму депутати повинні закласти в бюджеті на наступний рік. А порядок подання документів на отримання компенсації буде затверджено на засіданні виконавчого комітету.

Нагадаємо, до 15 листопада можна подати заявки на дотацію за утримання корів через ДАР.