Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Іноземний інвестор попри санкції будує у Криму підприємство з виробництва кормів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Інвестор однієї з країн Причорномор’я, який зареєстрував підприємство в Криму, побудує в Керчі велике виробництво рибного борошна, комбікорму і риб’ячого жиру.

Про це повідомляє «Российская газета».

Масштабний проєкт планується реалізувати в три етапи. На першому буде здана в експлуатацію лінія для переробки на борошно дрібної риби. Планується, що це відбудеться вже цієї осені.

Друга лінія – для виготовлення комбікорму, а на третьому етапі почнеться виробництво риб’ячого жиру.

Реалізація кожного з етапів орієнтовно займе близько року. Загальна сума інвестицій досягне мільярда рублів. Всі інвестиції – власні кошти інвестора без залучення кредитів і співінвесторів.

Імпортне обладнання для перших двох ліній вже придбано. «Для монтажу і пусконалагоджувальних робіт організуємо приїзд іноземних фахівців», – зазначив гендиректор підприємства Астамур Ашуба.

Після виходу на плановану потужність тут вироблятимуть близько 2 тис. тонн рибного борошна на рік. Його також мають намір експортувати на батьківщину інвестора та сусідні території.

Наразі у Криму працює лише одне підприємство виробляє рибне борошно, зазначили в Міністерстві сільського господарства Криму.

Майбутнє виробництво планує залучити місцеві рибальські артілі і рибодобувні підприємства – у них інвестор готовий купувати сировину, в тому числі і некондиційну рибу дрібних порід.

Астамур Ашуба замислюється і про власний риболовецький флот – на випадок, якщо місцеві рибалки, використовуючи монопольне становище, почнуть завищувати ціни. Для цього інвестор вже отримує квоти на вилов потрібних порід риби і висловлює готовність пригнати свої судна.

Щоб отримати пільги для розвитку бізнесу в Криму, інвестор вирішив стати резидентом вільної економічної зони. Це дозволило взяти в оренду 6,5 га землі без торгів.

Нагадаємо, санкції ЄС та США забороняють іноземним компаніям ведення у Криму будь-якого бізнесу та участь в інвестиційних проектах.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: