Інкубаційний період хвороби Марека триває від 2 до 6 місяців
Хвороба Марека – найрозповсюдженіше лімфопроліферативне захворювання серед курей, що завдає значних економічних збитків.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Захворюванню сприяють інтоксикації (білковий перекорм, особливо м’ясо-кістковим борошном); відсутність у раціоні птиці зелених трав, сінного борошна, моркви, буряків; порушення мінерального обміну (ацидоз тощо); авітамінози групи В тощо.
Інкубаційний період хвороби Марека триває 2-6 місяців, іноді більше. Чим вище генетичний потенціал птиці й вона молодша, тим більша схильність у неї до вірусу й коротший інкубаційний період.
Хворобу Марека спричиняє герпесвірус, який впливає імуносупресивно на організм курчати. Потрапивши в організм птиці, він пригнічує і гуморальний, і клітинно-опосередкований імунітет. Через це знижуються реакції антитіл на різні антигени, змінюються функції Т-клітин.
При цьому спостерігається мітогенна стимуляція лімфоцитів, гіперчутливість уповільненого типу, зниження активності натуральних клітин-кіллерів та знижене регресування саркоми Раусу.
Як повідомлялося, в Україні доступна вакцина нової генерації для профілактики хвороби Марека. За діагностики цю хворобу передусім диференціюють від інших захворювань.
Довідка
Нейролімфоматоз птиці (хвороба Марека, параліч птиці) – висококонтагіозне хронічне захворювання птиці, особливістю якого є розвиток неопластичних лімфоїдних пухлин у паренхіматозних органах, шкірі та запальних процесів у нервах і нервових сплетіннях.