Тваринництво

Інкубаційний період ешерихіозу в індиків: від кількох годин до трьох діб

Інкубаційний період ешерихіозу в індиків: від кількох годин до трьох діб

За інтенсивного розведення індиків серйозну загрозу становлять вірусні хвороби, які тривалий час можуть розвиватися без явних клінічних симптомів. Вони знижують імунітет птиці, спричиняють вторинні бактеріальні інфекції, пише журнал «Наше птахівництво».

Ешерихіоз (колібактеріоз, колісептицемія, коліінфекція) – саме те захворювання, що нечасто трапляється як самостійне. Зазвичай воно виникає разом із респіраторним мікоплазмозом, інфекційним бронхітом, інфекційним ларинготрахеїтом, хворобою Ньюкасла, пулорозом-тифом, кокцидіозом тощо. Часто також проявляється на тлі гельмінтозів, токсикозів.

Інфекція може потрапляти у господарство через дику птицю та гризунів, а також через працівників птахофабрик, які утримують птицю вдома. Крім того, разом із племінною птахівничою продукцією, коли завозять інфіковані інкубаційні яйця чи добовий молодняк. Також коліінфекція легко потрапляє в господарство з необробленою тарою, кормами.

Інкубаційний період ешерихіозу залежно від вірулентності збудника та резистентності макроорганізму триває від кількох годин до двох-трьох діб. У хворої птиці спостерігається діарея, пригнічення, сонливість. Індики, хворі на ешерихіоз, відчувають підвищену спрагу на тлі втрати апетиту. У них фіксують перитоніт, сальпінгіт, високий відсоток падежу.

У разі щеплення проти низки вірусних інфекцій спостерігають імунологічну реактивність.

Як повідомлялося, із хвороб неінфекційного характеру в індиків найчастіше виникають проблеми з кінцівками.