Індиківниче господарство опалює пташники вертикальними тепловентиляторами
Фермерське господарство «Пан Індик-1» (Чернівецька область) опалює пташники за допомогою вертикальних тепловентиляторів. Це вигідніше, як порівняти з газовими генераторами.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів директор чернівецького фермерського господарства «Пан Індик-1» Сергій Семенів.
«Один такий тепловентилятор здатен обігрівати площу понад 700 м2, – зазначив він. – Це вигідніше, ніж використання газових генераторів, які теж підтримують задану температуру повітря в пташнику, але підстилка залишається мокрою, що призводить до небезпечних хвороб».
Теплові ж вентилятори рівномірно прогрівають пташник до необхідної температури, знижуючи вологість до оптимальних показників.
«Повітря розігрівається за допомогою спеціального теплообмінника та поширюється приміщенням через шестисторонній дифузор, – пояснив Сергій Семенів. – Завдяки цьому над зоною вирощування птиці формується шар – подушка, яка захищає її ще й від протягів».
У нас практично виходить замкнутий цикл виробництва: самі вирощуємо птицю, робимо забій, охолоджуємо та доставляємо споживачу. На нашому ринку не так вже багато гравців, тому не конкуруємо між собою, кожен працює зі своїми клієнтами, не заважаючи один одному. Тут є боротьба за споживача тільки щодо ціни, тому ми намагаємося знижувати собівартість виробництва продукції. Хоча це не просто на фоні постійного подорожчання закупівельних цін на корми, опалення, заробітну плату тощо.
Як повідомлялося, основні птаховиробники звернулися до уряду знайти компенсатори для ціни на газ. Зрештою держава вирішила регулювати ціни на газ для виробників соціально значущих товарів.
Довідка
«Пан Індик-1» спеціалізується на товарному вирощуванні індиків важкого кросу Біг 6. Має вісім пташників на 11 тис. голів разової посадки молодняку кожен, забійний цех потужністю 300 голів/година, спеціалізовану торговельну мережу. Охолоджене м’ясо індички продає під ТМ «Пан Індик».