Тваринництво

Ілеїт свиней: краще профілактувати, ніж лікувати

Ілеїт свиней: краще профілактувати, ніж лікувати

За ілеїту свиней профілактика ефективніша, ніж лікування.

На цьому наголосив технічний менеджер зі свинарства компанії «Берінгер Інгельхайм» Віталій Піотрович.

Використання антибіотиків не завжди ефективно: адже вони захищають лише у період їхнього застосування – не раніше і не після інфекції.

«Очікувана ефективність застосування антибіотиків залежить від інфекційного статусу, – зауважив Віталій Піотрович. – А в різних господарствах одночасно можуть перебувати в загонах тварини з різним інфекційним статусом».

Лікування всіх тварин антибіотиками є дорогим і неефективним способом для всіх субпопуляцій.

Для контролю ілеїту у свиней нині існує перша й поки єдина оральна жива вакцина.

Як повідомлялося, ФАО проведе велике опитування щодо антибіотикорезистентності.

Довідка

Ілеїт свиней, або проліферативна ентеропатія свиней – бактеріальна хвороба, що викликає головним чином гострі та хронічні ураження дистальної частини тонкої кишки, сліпої й ободової кишок у свиней різного віку.

Геморагічна ентеропатія є найдраматичнішою клінічною формою ілеїту свиней. Характеризується гострою геморагічною діареєю та раптовою загибеллю дорослих поросят наприкінці відгодівлі або ж наївних ремонтних свинок, що потрапили у позитивне стадо.

Гостра форма ілеїту свиней стає все поширенішою. Найчастіше гостру форму реєструють у господарствах Данії, Бельгії, Нідерландів, Канади та США. Останнім часом гострі випадки ілеїту свиней реєструються і в Україні.