Тваринництво

Хвору на мастит корову доять лише вручну

Хвору на мастит корову доять лише вручну

За маститу в корів найбільш прийнятною є комплексна терапія, спрямована передусім на відновлення нормального фізіологічного стану як молочної залози, так і організму загалом. Адже мастит уражує не лише молочну залозу, а й усю тварину.

Насамперед хворій тварині треба дати спокій. Для цього за можливості її доцільно виділити зі стада. У пасовищний період хвору корову на час хвороби переводять на стійлове утримання.

Також потрібно обов’язково усунути чинники, що призводять до маститу: протяги, недоліки машинного доїння, антисанітарний стан доїльної установки тощо. Стійло має бути чистим і сухим, із м’якою підстилкою.

Важливий захід – дієтотерапія. Для зменшення секреції молока з раціону хворих корів забирають соковиті корми (силос, картоплю, барду тощо), зменшують кількість концентратів, замінюючи їх сіном.

За сильного набрякання вимені слід обмежити споживання води. Хвору корову бажано годувати п’ять разів на добу й напувати теплою водою (+25 °С). Таким чином полегшується робота серця, а отже, зменшується приплив крові до молочної залози, що сприяє швидкому розсмоктуванню набряків.

Однак у разі лікування хворих тварин сульфаніламідними препаратами обмеження водного режиму не рекомендується.

Корів, хворих на мастит, доять тільки вручну.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!