Хворі на бешиху свині можуть передати інфекцію людині
Під час боротьби з бешихою у свиногосподарстві не можна нехтувати епідеміологічним ризиком для людей.
Попри те що патоген має чутливість до пеніциліну і терапія значно полегшує стан хворих уже через 24 години, захворювання в людини може переходити в хронічну форму. Пацієнти потім стикаються із затяжними симптомами ендокардиту та конгестивною серцевою недостатністю, хронічним артритом. Зрідка можуть з’являтися й розсіяні осередки інфекції у тканинах мозку.
У разі інфікування недостатньо імунокомпетентної людини виникає загроза септичної форми захворювання, коли смертність досягає 40%.
Медики, які спеціалізуються на лікуванні людей, нерідко за диференційною діагностикою не відносять інфекцію до гарячкових захворювань, що уражають суглоби.
Джерелом інфекції зазвичай буває м’ясо, яке недостатньо оброблене термічно. Людина заражається, споживаючи таке м’ясо, а частіше – під час його оброблення або ж контакту з хворою твариною.
Бактерія в тканинах тварин виживає до кількох місяців (у загиблих тваринах), вона стійка до змін рН у межах 5,8-8,6, її не руйнують сольові розчини, копчення або висихання (висохла кров). Оптимальні умови для її розмноження – температура +30-37 °С та рН 7,4-7,8.
Нагадаємо, свинопоголів’я промислових й індивідуальних господарств слід вакцинувати проти бешихи свиней, починаючи з двомісячного віку.
Додати коментар