Тваринництво

Свиней вакцинують проти бешихи з двомісячного віку

Свиней вакцинують проти бешихи з двомісячного віку

Усе свинопоголів’я промислових й індивідуальних господарств слід вакцинувати проти бешихи свиней, починаючи з двомісячного віку в дозах, передбачених листівками-вкладками до відповідної вакцини.

Ревакцинують тварин двічі на рік у період лактації за два-чотири тижні до початку парування, згідно з альтернативним розкладом вакцинації так, щоб вакцинація проти бешихи проводилась один раз на шість місяців, а проти парвовірозу — раз на 12 місяців.

Цього можна досягти, застосовуючи планово моновакцини проти бешихи та комбіновані вакцини проти бешихи й парвовірозу свиней.

Стійкий імунітет проти бешихи свиней формується через 21 день після вакцинації й триває протягом шести місяців.

Ремонтних свинок і свиноматок уперше вакцинують за два-чотири тижні до парування. Подальші регулярні щеплення завжди проводять однією дозою вакцини за два-чотири тижні до парування.

Кнурів уперше вакцинують не пізніше ніж за два тижні до парування або залучення кнура до штучного осіменіння.

Поросята від вчасно щеплених свиноматок набувають імунітету, який зберігається до шестимісячного віку.

У неблагополучних господарствах поросят слід вакцинувати у віці 2-2,5 місяців. Для підтримання імунітету тварин ревакцинують однією дозою вакцини кожні півроку.

У разі користування інактивованою вакциною слід пам’ятати, що перед застосуванням її потрібно підігріти до кімнатної температури (+18-25 °С) і збовтати. Введення холодної вакцини може спричинити абсцес.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!