Тваринництво

«Ґудвеллі Україна» збільшила показник народжених поросят до 18,3

«Ґудвеллі Україна» збільшила показник народжених поросят до 18,3

Компанія «Ґудвеллі Україна» отримує в середньому до 18,3 народжених поросят на свиноматку, а на початку року цей показник був 17,8-17,9. Збільшити народжуваність вдалося завдяки реалізованому генетичному потенціалу данських свиноматок.

Про це в інтерв’ю журнал The Ukrainian Farmer розповів територіальний керівник виробництва «Ґудвеллі Україна» Сергій Генсецький.

«Надалі хочемо спробувати попрацювати також із іншою данською генетикою, яка більше фокусується на збільшенні приростів поросят і покращенні конверсії корму, ‒ зазначив він. ‒ Звісно, наші можливості щодо роботи над продуктивністю свиноматок менші, як порівняти з данськими. Адже ми імпортуємо племінних свинок (тільки породи йоркшир) і кнурів (порід йоркшир, ландрас, дюрок) раз на рік на кожну ферму. Така схема потребує тривалішого періоду, щоб отримати гібриди F1 для запліднення».

Сергій Генсецький зауважив, що якби сперму з племінних ферм купували напряму, виробництво було б інтенсивнішим.

«Ми надаємо перевагу племінним фермам (постачальникам), які мають тривалу історію високого статусу здоров’я (червоний SPF) і намагаємось імпортувати за раз племінних свиней тільки для однієї ферми, щоб знизити ризик інфікування всіх ферм одночасно, якщо щось піде не так», ‒ пояснив він.

Але кращий менеджмент дозволяє мати менше мертвонароджених поросят, зауажив Сергій Генсецький. Якщо в Данії свиноматка народжує 21 порося, то з них 1,5-2 ‒ мертвонароджені, бо там ферми менші й економічно невигідно тримати людину, яка постійно наглядає за опоросами. В «Ґудвеллі Україна» ж гине 0,5 поросяти.