Грант від Corteva Agriscience дозволив фермерці розширити виробництво й організувати навчання
Співвласниця кооперативу «Карпатські ґазди» (Львівська область) Катерина Тарасенко розширила виробництво на фермі, а також організувала навчання фермерству вимушених переселенців.
Це стало можливим за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, отриманого нею в рамках освітньо-грантової програми TalentA.
Про це повідомили d Corteva Agriscience.
Катерина Тарасенко ще в 2014 році переселилася на захід України з Донбасу через війну. Разом із сусідкою заснувала козину ферму, а в 2020 році виграла свій перший грант від Corteva за програмою TalentA для реалізації проєкту із залучення до козівництва селян з метою розвитку регіону.
Напередодні війни фермерка переїхала до Стрийського району Львівської області, де разом із партнерами започаткувала кооператив «Карпатські ґазди». Бізнес-партнери розводять свиноматок породи мангалиця угорського походження, виробляють крафтові сири й опікуються прихистком для переселенців «Дах над головою».
За рахунок гранту, виграного в програмі TalentA-2022, Катерина Тарасенко разом із партнерами побудували стаціонарний свинарник для свиноматок, накрили дах сироварні, що будується, та збільшили поголів’я свиней.
Крім того, вони організували навчання для близько 10 внутрішньо переміщених українців, частина з яких працює у кооперативі.
Тим часом розпочато програму TalentA-2023, в якій беруть участь 134 фермерки. Після закінчення двомісячного навчання вони зможуть податися на конкурс грантових проєктів, які мають бути орієнтовані на зростання власного бізнесу та соціальну підтримку своїх громад. Розмір грантового фонду – понад 1 млн грн – буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.
Довідка
Corteva Agriscience реалізує освітньо-грантову програму TalentA четвертий рік поспіль у партнерстві з Мінагрополітики. Її метою є розвиток жіночого фермерства та зміцнення сільських громад через розширення можливостей з освіти й доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві.