Тваринництво

Гіперкератоз найчастіше реєструють у старших за віком корів

Одним із найсприйнятливіших станів сосків молочної залози корови для проникнення збудників маститу є гіперкератоз каналу дійок.

Патофізіологічні й морфологічні зміни тканин соскового каналу відбуваються внаслідок надмірного механічного навантаження під час машинного доїння, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Серед основних чинників ризику змін стану сосків – тривалий час машинного доїння, високий рівень вакууму і «передоювання», «сухе доїння».

Крім того, існує багато сприятливих чинників ризику розвитку гіперкератозу сосків, зумовлених особливостями будови самого соска та його каналу. Зокрема, розмір сосків і форма їхньої кінцевої частини.

Гіперкератоз каналу дійок найчастіше реєструють у корів із більшою кількістю лактацій. Частота розвитку захворювання зростає за досягнення найвищої продуктивності та залежить від тривалості періоду після отелення, тобто ближче до середини лактації.

За зниження продуктивності корів у другій половині лактації частота випадків гіперкератозу зазвичай значно зменшується або він стає менше клінічно вираженим. Уважається, що набряк молочної залози не має значного впливу на частоту розвитку гіперкератозу, бо набряк вимені реєструється здебільшого на початку лактації та в молодих тварин.

Як повідомлялося, метод DSCC допомагає в боротьбі з маститом корів.