Тваринництво

Гангренозний дерматит у птиці часто виникає як вторинна інфекція

Гангренозний дерматит – інфекційне захворювання бактеріального походження у бройлерів та несучок – характеризується некрозами шкіри та пір’яних фолікулів. Найчастіше хворіють бройлери 5-16-тижневого віку, рідше – 6-20-тижневі кури-несучки, пише журнал «Наше птахівництво».

Збудники хвороби – Сlostridium septicum, Сlostridium Perfringens типу А і Staphylococcus аureus. Комбінована інфекція зазвичай має важчий перебіг.

Джерелом інфекції є хворі курчата, які виділяють бактерії з послідом і кров’янисто-серозним ексудатом із тріщин уражених ділянок шкіри. Зараження відбувається горизонтальним і вертикальним шляхом. Чинниками передачі можуть бути інфіковані предмети догляду, корм і вода.

У багатьох випадках гангренозний дерматит виникає як вторинна інфекція після інфекційного бурситу, інфекційної анемії курчат, ретикулоендотеліозу, хвороби Гамборо, а також внаслідок грубих порушень санітарної гігієни, білкового голодування, авітамінозів, високої щільності посадки тощо.

Сприятливим чинником цього захворювання є й хвороба блакитного крила, для якої характерні внутрішньошкірні, підшкірні та внутрішньом’язові крововиливи і набряк, атрофія тимуса, селезінки та фабрицієвої сумки. Ймовірно, в такому разі перебіг хвороби триває на тлі ослаблення імунної системи.