Тваринництво

Фітонциди для птахівництва: спектр дії значно ширший, ніж у антибіотиків

Фітонциди для птахівництва: спектр дії значно ширший, ніж у антибіотиків

Продукти рослинного походження є ідеальними кормовими добавками у вирощуванні птиці завдяки наявності компонентів нутрицевтиків.

Патогенам складніше формувати резистентність до активних речовин, що містяться в рослинах. Це пов’язано з багаторівневою дією речовин, бо вони впливають на різні механізми в патогенній клітині.

Натуральні антимікробні засоби, включно з рослинними екстрактами та їхніми ефірними оліями, ферменти, пептиди, бактеріоцини, бактеріофаги й ферментовані інгредієнти мають потенціал для використання як альтернатива хімічним антимікробним засобам.

Екстракти орегано, часнику, кориці, сосни, тім’яну, розмарину й інших рослин можуть пригнічувати ріст і розвиток патогенів, таких як E. coli, Clostridia spp, Eimeria spp. і грибів, комплексно впливаючи на формування здорової птиці.

За безантибіотикового вирощування птиці профілактика інфекційних захворювань і біобезпека в господарстві відіграють провідну роль. Лише в разі виникнення бактеріальних захворювань, що спричиняють страждання та падіж птиці, й тільки за рекомендацією ветеринарного лікаря дозволяється задавати антибіотики.

Продукти, які можна вважати альтернативою антибіотикам, у своєму складі містять фітонциди – речовини з антибактеріальними властивостями, отримані з рослинного матеріалу.

Серед найпоширеніших фітонцидів – аліцин, карвакрол, циннамальдегід, тимол, ліналоол, евгенол і ментол.

Механізми фітонцидної активності часто дуже близькі до механізму дії антибіотиків, але мають значно ширший спектр дії. У той час як антибіотики переважно мають протибактеріальну дію, фітонциди проявляють бактерицидні, віруцидні й фунгіцидні ефекти, що дозволяє значно ширше застосовувати їх в умовах птахогосподарств. До того ж більшість інфекційних хвороб найчастіше спричиняють асоціації бактерій, вірусів і грибів одночасно.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!