Тваринництво

Фітомолекули у ряді випадків можуть замінити антибіотики у птахівництві

Фітомолекули рослин мають протимікробні, травні, протизапальні й антиоксидантні властивості. Це може зробити їх ефективними для підвищення продуктивності птиці без застосування антибіотиків під час вирощування.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Дослідження на бройлерах показують, що певні фітомолекули зменшують адгезію патогенів до стінок кишківника. Виявлено ефективність карвакролу й тимолу проти різних видів еймерій.

Випадки бактеріальної резистентості до фітомолекул сьогодні не відомі. Фітомолекули підвищують секрецію й активність травних ферментів, пригнічують метаболізм протизапальних простагландинів і діють як антиоксиданти.

Рослини продукують фітомолекули для протистояння цвілі, дріжджам і бактеріям. Їхня антимікробна дія досягається різноманітними складними механізмами. Наприклад, терпеноїди та феноли порушують або руйнують клітинну стінку збудника. Інші фітомолекули пригнічують їхній ріст, впливаючи на їхній генетичний матеріал.

Дослідження на бройлерах показали, що вторинні рослинні сполуки також мають антимікробні властивості проти стійких до антибіотиків збудників бактерій.

Випробування in vitro з олією кориці, наприклад, продемонстрували протимікробну дію проти стійкого до метициліну золотистого стафілокока, а також проти багаторезистентної кишкової палички, Klebsiella pneumoniae та Candida albicans.

Як повідомлялося, «Птахоферми Возняк» дуже рідко вдаються до лікування птиці антибіотиками.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!