Фітомолекули можуть бути альтернативою нетерапевтичному застосуванню антибіотиків
Сьогодні невідомі випадки бактеріальної резистентості до фітомолекул. Ба більше, фітомолекули підвищують секрецію й активність травних ферментів, пригнічують метаболізм протизапальних простагландинів і діють як антиоксиданти. Такі властивості роблять їх перспективною альтернативою нетерапевтичному застосуванню антибіотиків.
Рослини продукують фітомолекули для протистояння таким збудникам, як пліснява, дріжджі та бактерії. Їхня антимікробна дія досягається різноманітними складними механізмами. Наприклад, терпеноїди та феноли порушують або руйнують клітинну стінку збудника. Інші фітомолекули пригнічують їхній ріст, впливаючи на генетичний матеріал.
Дослідження на бройлерах свідчать, що певні фітомолекули зменшують адгезію патогенів до стінки кишківника. Виявлено ефективність карвакролу й тимолу проти різних видів еймерій.
До прикладу, випробування in vitro з олією кориці продемонстрували протимікробну дію проти стійкого до метициліну золотистого стафілокока, а також багаторезистентної кишкової палички, Klebsiella pneumoniae та Candida albicans.
Як повідомлялося, «Комплекс Агромарс» планує відмовитися від антибіотиків у вирощуванні курей.