Тваринництво

Експортери м'яса птиці освоюватимуть інші ринки через квотування в ЄС

Експортери м'яса птиці освоюватимуть інші ринки через квотування в ЄС

Обсяги експорту м’яса птиці до ЄС скоротяться, як  порівняти з 2023 роком, внаслідок ухвалення урядом обмежень щодо експорту цієї продукції. Є сподівання, що відповідно зросте експорт на інші ринки, і за підсумками року загальний обсяг експорту з України не скоротиться.

Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко.

«Тепер експортери поступово переналаштовуватимуться на інші ринки; можливо, дехто перегляне виробничі плани на цей рік», ‒ зазначив він.

Тим часом внутрішній ринок не відчує суттєвого впливу через таке обмеження, якщо обсяги експорту м’яса птиці триматимуться на середньомісячному рівні 2024 року.

Сергій Карпенко уточнив, що розмір квоти на цей рік орієнтовно менший на 20%, як порівняти з торішнім обсягом експорту м’яса птиці до країн ЄС.

«За два роки лібералізації торгівлі право експорту до країн ЄС отримали 7 компаній, які інвестували мільйони доларів у виробничі потужності й мали наміри нарощувати обсяги продажі до Євросоюзу. Через квотування цим планам не збутися. Прогнозовано експортери працюватимуть із меншою прибутковістю, а країна недоотримає валютних надходжень», ‒ зауважив він.

Довідка

30 травня 2024 року постановою № 612 Кабмін обмежив експорт м’яса птиці до ЄС на рівні середньоарифметичного показника за період від 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року, тобто обсяг, перевищення якого автоматично скасовує торговельні пільги з боку ЄС.