Тваринництво

Експорт української харчової продукції до ОАЕ не заборонено, а тимчасово призупинено

Експорт української харчової продукції до ОАЕ не заборонено, а тимчасово призупинено

Об’єднані Арабські Емірати призупинили експорт харчової продукції з України у зв’язку з припиненням сертифікації українського халяльного центру, який раніше мав право видавати сертифікати халяль на нашу продукцію. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Питання відновлення сертифікації українського халяльного центру перебуває на особистому контролі міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового та голови Держпродспоживслужби України Володимира Лапи.
Ця тема була в зоні особливої уваги під час зустрічі української делегації з новопризначеним делегатом ОАЕ Алєм Кассімі, яка відбулася в Парижі в рамках засідання 84-ї Генеральної сесії Світової Асамблеї делегатів Всесвітньої організації з охорони здоров’я тварин (МЕБ).

Так, Аль Кассімі запевнив українську сторону, що станом на сьогодні для експорту української харчової продукції в ОАЕ затверджено п’ять підприємств із забою та виробництва м’яса птиці та продуктів з нього.

Також делегат ОАЕ відзначив, що підприємства, які бажають експортувати м’ясну продукцію власного виробництва до ОАЕ, мають подати онлайн-заявку на сайті міністерства клімату та навколишнього середовища ОАЕ. Підприємства будуть проінспектовані експертами ОАЕ впродовж 90 днів.

Між компетентними органами України та ОАЕ й надалі триватимуть перемовини щодо процедури сертифікації українських халяльних центрів відповідним компетентним органом Об’єднаних Арабських Еміратів ESMA. При цьому процедура сертифікації халяльних центрів у середньому триває до року. Про результати перемовин Держпродспоживслужба має поінформувати додатково.

Наразі Держпродспоживслужба підготувала офіційний запит до компетентного органу ОАЕ щодо врегулювання зазначеної ситуації.

«Питання не пов’язане з якістю вітчизняної харчової продукції: наша продукція безпечна та відповідає вимогам міжнародних партнерів, про що свідчить значна диверсифікація світових ринків. У даному випадку проблема полягає у внутрішніх процедурах визначення повноважень сертифікаційних центрів халяль ОАЕ», ‒ наголосив голова Держпродспоживслужби.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!