Ефект від лікування парагрипу-3 у ВРХ буде лише за гострого чи підгострого перебігу

Лікування парагрипу-3 у ВРХ буде ефективним тільки за гострого чи підгострого перебігу. Для підвищення імунітету тварин забезпечують якісним повноцінним кормом і створюють оптимальні умови утримання, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Для лікування вдаються до комплексу заходів із використанням специфічних гіперімунних сироваток і симптоматичних засобів. Подальшому розвитку бактеріальної мікрофлори запобігають антибіотиками широкого спектра дії та сульфаніламідними препаратами, враховуючи чутливість до кожного з них.
Із симптоматичних засобів застосовують стимулятори серцево-судинної системи (розчини кофеїну, камфору, глюкозу тощо) та сечогінні препарати, відхаркувальні, бронхолітичні та інші.
Для нормалізації обмінних процесів і підтримання балансу в організмі призначають вітамінні групи.
На ранніх стадіях розвитку пневмонії результативна новокаїнова блокада правого чи лівого зірчастого вузла; у приміщенні, де утримують хворих тварин, проводять аерозольну дезінфекцію.
З профілактичною і лікувальною метою за парагрипу-3 застосовують препарати групи інтерферонів.
Першочерговим профілактичним кроком є вакцинація поголів’я комплексною інактивованою вакциною проти респіраторних хвороб ВРХ.
Нагадаємо, парагрип-3 проявляється у ВРХ як гостра епізоотія змішаних інфекцій.