Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Диференційна діагностика хвороби Гамборо дозволяє виключити ймовірність інших захворювань у курей

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Для точної диференціації у курей інфекційної бурсальної хвороби (хвороби Гамборо) на гістологічні дослідження надсилають внутрішні органи в 10%-му формаліні (бурса, трахея, легені, селезінка, печінка, ділянка шлунку на межі залозистого і м’язового кишківника, кишківник, нирки, серце).

Така діагностика полягає у виключенні захворювань інфекційної та неінфекційної етіології (хвороба Ньюкасла, інфекційний бронхіт, гіповітаміноз Е, токсична дистрофія, авітаміноз К, кишковий кокцидіоз, гострий нефроз, реовірусна інфекція, інфекційна анемія, отруєння), пише журнал «Наше птахівництво».

Адже хвороба Гамборо як прихована інфекція розповсюджується непомітно, маскуючись під інші хвороби й фізіологічні порушення.

Хвороба Ньюкасла проявляється ураженням усіх вікових груп птиці з наявністю кишкової, легеневої і нервової форм.

Інфекційний бронхіт – респіраторний синдром, типовим є нефрозонефрит, зниження продуктивності та деформація яєць у дорослої птиці.

За кокцидіозу спостерігають повільніший перебіг, ідентифікують кокцидії у вмісті кишок.

Зазначені хвороби виключають вірусологічними й серологічними дослідженнями, отруєння – токсикологічними дослідженнями. Виключення ураженого корму з раціону з подальшим припиненням захворювання підтверджує діагноз.

Реовірусну інфекцію (типова ознака – «хелікоптерні курчата») та інфекційну анемію (типова ознака – «синє крило») виключають вірусологічними дослідженнями.

Авітамінози діагностують біохімічним дослідженням крові, та за ефективністю подальшого застосування вітамінних препаратів.

Отруєння диференціюють токсикологічним дослідженням кормів і патологічного матеріалу.

Довідка

Інфекційна бурсальна хвороба – гостра контагіозна хвороба молодих курей, що характеризується запаленням фабрицієвої сумки з подальшою її атрофією, а також суглобів і кишок.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ