До застосування резервних антибіотиків у тварин все частіше ставляться критично
У терапевтичних дозах антибіотики часто використовують для лікування розладів травлення у тварин. За оцінками, це становить близько 50% від загального використання в птахівництві і близько 30% – у свинарстві.
Очікується, що ці цифри зростуть зі скасуванням використання антибактеріальних стимуляторів росту, зазначає продакт-менеджерка з кормових добавок для птахівництва компанії Biochem (Німеччина) Мелані Фриш.
Оскільки Європейський Союз і США лідирують у скороченні використання ветеринарних антибіотиків, дедалі більше країн посилюють свої правила щодо їхнього використання. Так, кілька країн Південно-Східної Азії нині забороняють використання антибактеріальних стимуляторів росту.
В останньому звіті Європейського нагляду за споживанням ветеринарних протимікробних препаратів (ESVAC), який випускають щорічно, зазначається, що з 2011 по 2018 роки продажі ветеринарних антибіотиків у європейських країнах скоротилися більше ніж на 34%.
Лише в Німеччині у період з 2011 по 2019 рік використання ветеринарних антибіотиків скоротилося на 60%, зазначила Мелані Фриш.
Деякі класи антибіотиків використовують і у ветеринарії, і для лікування людей. Деякі стійкі бактерії можуть поширюватися між популяціями тварин і людей і мають зоонозний потенціал. Поширені інфекції, які зазвичай легко лікувати курсом антибіотиків, можуть стати небезпечними для життя.
Певні антибіотики класифікують як резервні – їх часто використовують як останній засіб за інфекцій, спричинених мультирезистентними бактеріями.
«Застосування резервних антибіотиків – таких, як поліміксини, цефалоспорини третього і четвертого поколінь і фторхінолони у тварин дедалі частіше розглядають критично, – підкреслила Мелані Фриш. – Законодавчі органи багатьох країн закликають до використання цих речовин винятково для лікування людей, щоб знизити ризик подальшого розвитку резистентності».
Як повідомлялося, Biochem отримав схвалення ЄС на виробництво нового пробіотика TechnoSpore®.