Для зберігання дигестату потрібні великі ємності чи площі
Дигестат – рідкий залишок, який отримують у результаті анаеробної ферментації підстилкового посліду птиці, є гарним добривом. Та водночас він має деякі недоліки, основний із яких – висока вологість (70-98%), що збільшує транспортні витрати.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Максимальною економічно обґрунтованою відстанню транспортування рідкого дигестату є 40-50 км.
Крім того, оскільки агрономічні строки внесення на поля рідких добрив обмежені, для зберігання дигестату потрібні спеціальні резервуари великої місткості або ж поля фільтрації, спорудження яких вимагає додаткових капітальних витрат та чимало місця.
Також не всі господарства мають достатню кількість сільгоспугідь для використання отриманого дигестату або ж вони розташовані далеко від біогазової станції, куди їх транспортувати економічно недоцільно.
Частково розв’язати цю проблему допомагає сепарація дигестату на рідку та тверду фракції. Інший спосіб розв’язання – мінімізація обсягів дигестату (підсушування) шляхом використання скидного тепла від когенераційних установок; створення на базі дигестату сертифікованих продуктів із підвищеною ринковою вартістю.
Як повідомлялося, «Органік-Д» експериментує з вирощуванням кукурудзи на дигестаті.
Нагадаємо, імпорт мінеральних добрив можна на 100% замістити виробництвом біогазу та дигестату.