Агрономія

Господарство на Вінниччині експериментує з вирощуванням кукурудзи на дигестаті

Дигестат – найперспективніша «панацея» для відновлення ґрунтів та вирішення проблем утилізації продуктів різних відходів.

Таку думку висловив директор господарства «Органік-Д» Вадим Кричковський (Вінницька обл.), інформує кореспондент AgroTimes.

Так, у господарстві вивчали врожайності силосних сортів кукурудзи із застосуванням дигестату. Зокрема, взяли зернову кукурудзу та спробували вирощувати її на силос. Так, показники врожайності силосної маси за вирощування різних гібридів кукурудзи та норми внесення дигестату 60 т/га становлять:

  • Амарос (ФАО 230) – 55,3 т/га;
  • Р9071 (ФАО 280) – 68,9 т/га;
  • Р9170 (ФАО 320) – 73,1 т/га;
  • Буріто (ФАО 390) – 78,1 т/га.

«Якщо розглядати, що біогазова станція буде будуватися на основі кукурудзи, адже не в усіх є можливість використовувати відходи тваринництва, то ми бачимо, що можна замкнути процес виробництва електроенергії та дигестату на одній території доволі ефективно. Також ми помітили, що на основі дигестату гібриди кукурудзи вегетують набагато довше, ніж на основі мінеральних добрив», – зазначив директор підприємства.

Нагадаємо, вперше в Україні біогазова установка працюватиме лише на пожнивних рештках. Як повідомлялося, дигестат знижує рівень кислотності ґрунту вдвічі, а також завдяки дигестату врожайність зернових можна підвищити на 10%.