Для запобігання сальмонельозу перед посадкою кожної партії птиці дезінфікують пташник
Щоб запобігти сальмонельозу, необхідно дотримуватися технологічних параметрів утримання та годівлі молодняку й дорослого поголів’я птиці відповідно до напрямів вирощування та вікового складу, а також технологічних перерв між виробничими циклами вирощування кожної партії птиці.
Також треба якісно готувати приміщення і вивідні шафи перед посадкою птиці та закладанням інкубаційних яєць.
Крім того, здійснюють механічне очищення, миття, дезінфекцію пташників і перевіряють її якість, знищують гризунів, ектопаразитів, закривають доступ у приміщення пташників і кормоцехів для синантропної птиці й інших тварин.
Профілактичну дезінфекцію пташника проводять перед посадкою кожної партії птиці, інкубаторію – перед початком і після закінчення інкубації яєць, кормоцеху – не рідше як один раз на місяць.
Для профілактики виникнення сальмонельозу контролюють стресові навантаження на птицю, раціональне застосування антибактеріальних, вакцинних препаратів, вітамінно-мінеральних добавок і засобів, що підвищують загальну резистентність птиці.
Нагадаємо, для контролю сальмонели птицю все частіше вакцинують інактивованими або живими вакцинами, аби запобігти поширенню захворювання сальмонели в поголів’я.
Додати коментар