Тваринництво

Для профілактики ЕДС виготовляють індивідуальну аутогенну вакцину

У підсисних поросят, хворих на епідемічну діарею свиней (ЕДС), швидко розвивається профузна водяниста діарея та блювання. Калові маси мають зеленувато-коричневий колір без кров’янистих домішок.

Зазвичай на третю-четверту добу через сильне зневоднення більшість новонароджених поросят гине, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для постановки остаточного діагнозу переважно застосовують ПЛР та ІФА-дослідження. Імуноферментний аналіз застосовують і для виявлення вірусу, і для визначення антитіл до нього. Через те, що за клінічними ознаками, епізоотичними особливостями та навіть патолого-анатомічними змінами ЕДС дуже подібна до трансмісивного гастроентериту, єдиним ефективним методом розрізнити ці хвороби є антигенна діагностика.

Окрім того, ЕДС слід відрізняти від ротавірусної та ентеровірусної інфекції, ешерихіозу, а також класичної чуми свиней, сальмонельозу та лептоспірозу, які можуть перебігати з подібною клінічною картиною.

Для пригнічення секундарної бактеріальної мікрофлори призначають антибіотики, сульфаніламіди та нітрофуранові препарати.

Для профілактики епідемічної діареї свиней індивідуально виготовляють аутогенну вакцину з інактивованого збудника ЕДС, отриманого безпосередньо в господарстві, де її застосовуватимуть. Така вакцина забезпечує ефективну профілактику захворювання та перехід через кілька років на щеплення свиней комерційними вакцинами, а часто і повну елімінацію збудника.

Нагадаємо, летальність від епідемічної діареї свиней у новонароджених поросят може сягати 100%.