Тваринництво

Для профілактики BRDC вдаються до вакцинації корів, ялівок, телят і молодняку

Найнебезпечніші патогени, що спричиняють найдраматичніші втрати, особливо в розведенні телят, – М. haemolytica, а серед вірусів – BRSV та PI 3. Вони є головною причиною респіраторних інфекцій у 80% випадків на європейській території і спричиняють до 30% смертності молодняку у невакцинованих стадах.

Подальші непрямі збитки зумовлено тривалими проблемами з хворобами органів дихання, що спричиняють відставання у рості та розвитку тварин, та зменшенням приросту тварин. Тяжкі респіраторні захворювання, перенесені ялівками у ранньому віці, в зрілому віці можуть бути причиною тяжкого отелення корів-первісток.

У сучасній профілактиці проти хвороб BRDC можна використати вакцинацію корів і ялівок, а також телят і молодняку.

Вакцинація тільних корів і ялівок має викликати високий титр антитіл, які потім передаються в молозиві телятам і захищають їх у ранньому постнатальному періоді. Якщо пригнічувати ранову інфекцію телят шляхом вакцинації вагітних матерів, перед початком вакцинації необхідно перевірити якість молозива, час годування та кількість молозива.

Від вакцинованих матерів телята через молозиво отримують пасивні антитіла, які потім зникають протягом кількох тижнів після народження. Тому для досягнення активного імунітету телят потрібно імунізувати тією самою вакциною.

З огляду на збереження колостральних антитіл і здатність до активної імунної відповіді доцільна імунізація телят із перших 5-8 тижнів життя з наступною ревакцинацією через 2-3 тижні.

Телят із розвинутими клінічними ознаками захворювання не можна вакцинувати взагалі.

Довідка

Комплекс респіраторних захворювань великої рогатої худоби (BRDC) – це зазвичай поєднання вірусних і бактеріальних збудників, що найчастіше уражує молодняк ВРХ у віці від трьох місяців, а у виняткових випадках і раніше. Лікування антибіотиками в ситуації, коли збудники та їхня чутливість до антибіотиків точно не відомі, проблематично.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!