Тваринництво

Для підвищення вмісту антиоксидантів у яйцях додають три добавки

Для підвищення вмісту антиоксидантів у яйцях додають три добавки

Уміст антиоксидантів в яйцях можна підвищити, додаючи до корму птиці відповідні добавки – найчастіше це вітамін Е, селен та каротиноїди.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Вітамін Е та каротиноїди можна додавати у відносно широкому діапазоні, оскільки вони не чинять негативного впливу на якість яєць. Мінімальна добова доза вітаміну Е для дорослої людини становить 10 мг, каротиноїдів – 3000 ІО. Уміст вітаміну Е у збагачених яйцях може бути збільшений учетверо шляхом додавання 50-100 мг цього вітаміну на 1 кг корму.

Натуральні каротиноїди (каротини, ксантофіл, криптоксантин, зеаксантин, лютеїн та інші) у значних кількостях містяться в люцерні, кукурудзяному глютені, свіжій траві, трав’яному борошні, водоростях тощо. Додавання 1-5% від маси комбікорму дає змогу істотно покращити колір жовтків яєць. Концентровані каротиноїди, отримані з цих кормів, додають у кількості 0,05-0,1%.

Жовтки краще акумулюють такі каротиноїди, як лютеїн і зеаксантин, ніж бета-каротин, тому саме ними найчастіше збагачують яйця.

Добавки з селеном додають обережно, оскільки цей елемент у значних концентраціях шкідливий для здоров’я людини. Збагачені ним яйця повинні містити не більше ніж половину (35 мкг) рекомендованої добової потреби людини (70 мкг).

Уміст селену в яйцях можна збільшити уп’ятеро. Як функціональні інгредієнти застосовують неорганічні солі селену (селеніт натрію) або органічно зв’язаний селен. Використання органічних форм селену робить процес збагачення ним яєць значно ефективнішим. Для збільшення вмісту селену до 30-35 мкг в одному яйці в корм для курей-несучок додають 0,3-0,5 г/тонна органічно зв’язаного селену.

Як повідомлялося, м’ясо птиці та яйця легко перетворювати на функціональні продукти. Так, для збагачення яєць омега-3 жирними кислотами до корму додають насіння льону, лляну та ріпакову олію, риб’ячий жир, водорості.