Тваринництво

Діагностика маститів у корів передбачає постійний контроль стану вимені

Діагностика маститів у корів передбачає постійний контроль стану вимені

Діагностика маститів у корів спрямована на постійний контроль за станом вимені, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Систему діагностики підбирають так, щоб охопити всі періоди життя корови як у період лактації, так і в сухостою. У період лактації потрібно щоденно оглядати вим’я та збирати дані про стан корів від операторів машинного доїння. Це дасть змогу ветеринарному спеціалісту оперативно зреагувати на появу гострих патологічних процесів у вимені та не допустити гострого або хронічного стану. Ці дії значно скорочують тривалість лікувального курсу та збільшують економічну ефективність використання ветеринарних лікарських засобів.

Щодекадно треба контролювати кількість соматичних клітин у молоці, поява яких у кількості понад 1 млн/мл (до 5-8 млн/мл) свідчить про субклінічний мастит.

Діагностика субклінічного маститу також ґрунтується на оцінюванні реакції молока з діагностичними реактивами – мастидином, димастином, мастотестом, мастопримом, 4%-м розчином їдкого натру, а за потреби – бактеріологічних дослідженнях і постановці проби відстоювання.

У період сухостою після останнього доїння проводять комплексне обстеження вимені (зовнішній огляд, глибоку пальпацію, молоко з усіх часток досліджують на субклінічний мастит). Якщо частка вимені була уражена маститом, коли корову ставили в сухостій, то через 14 днів повторно досліджцють секрет, і за відхилення від норми призначають лікування.