Тваринництво

Дефіцит вітаміну D3 значно знижує продуктивність курей-несучок

Дефіцит вітаміну D3 значно знижує продуктивність курей-несучок

У птиці роль вітаміну D3 у метаболізмі кальцію та фосфору є визначальною: він бере участь у розвитку кісток й утворенні яєчної шкаралупи в курей-несучок. Також імуномоделювальна, протизапальна та антикокцидійна роль вітаміну D3 або його метаболітів була продемонстрована у курчат.

Дефіцит вітаміну D пригнічує клітинну імунну реакцію у молодих курчат-бройлерів.

Результати досліджень демонструють, що дефіцит вітаміну D3 значно знижує продуктивність курей-несучок і якість яєць. При цьому додавання вітаміну D3 за 500 МО; 1500 МО та 3000 МО до основного раціону відчутно сприяло збільшенню кількості знесених яєць, їхньої маси та якості.

Також покращувалася конверсія корму порівняно з курями, що мали дефіцит вітаміну D3. Ба більше, птиця, що споживала раціони, які містять 1500 МО та 3000 МО вітаміну D3, мала міцнішу яєчну шкаралупу, ніж та, що отримувала 500 МО вітаміну D3.

Роль метаболітів вітаміну D3 не обмежується тільки регуляцією рівня кальцію. Встановлено, що низький рівень забезпеченості вітаміном D високо асоційований із ризиком розвитку інфекційних, серцево-судинних, хронічних, запальних, алергічних, аутоімунних і різних неопластичних захворювань.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!