Данські свиноматки швидше окуповуються завдяки багатоплідності та відмінним приростам
ПП «Макс-Ком» (Волинська область) зробило ставку на вирощування якісного молодняку свиней данської генетики без застосування антибіотиків, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«У нас свиноматка – F1, а кнур – дюрок. Такий симбіоз дає добре потомство. Оскільки дюрки дають найкращу сперму, то поросята набагато швидше ростуть, як порівняти з іншими породами», – розповів засновник «Макс-Ком» Василь Щерблюк.
За його словами, кнурів використовують у господарстві два роки, після чого вибраковують і завозять нових. 270 робочих свиноматок постійно міняють. Усіх свиней завозять, співпраці з компанією BREEDERS OF DENMARK («БРІДЕРС»).
Господарство передусім орієнтується на малого фермера-відгодівельника, який має 500-1000 голів свиней. «Таких багато, але вони мають проблему – їм ніде брати якісних поросят», – пояснив Василь Щерблюк.
Данські свиноматки вирізняються багатоплідністю та максимальною кількістю живонароджених поросят, а також відмінними приростами, підкреслив він. Завдяки цьому вони швидше окуповуються, ніж інші породи.
«За рік свиноматка в нас народжує близько 40 поросят, у середньому 16,9 живонароджених поросят на опорос, – зазначив Василь Щерблюк. – Данська свиноматка надзвичайно молочна, добре вигодовує поросят. Щоправда, їй потрібні добрі умови утримання. Мабуть, тому ми побудували комплекс на 270 свиноматок, а не на 500. Бо в такому разі треба було б значно більше капіталовкладень».
За його словами свиноматки дуже добре проходять поросність, трапляється дуже мало абортів.
«Коли ми завозили поголів’я з Данії, то орієнтувалися на чистоту стада, бо чистота по морфології та вірулентності – це все залежить від свиноматок, – зауважив Василь Щерблюк. – Ми постійно співпрацюємо з різними лабораторіями, щоб не виникало проблем з їхнім здоров’ям. Оскільки у нас 24, а не 28 днів триває підсисний період (хоч і не 21 день, як у Данії), падіж у цей період становить близько 10%, тобто орієнтовно 15,1 поросяти ми відлучаємо від свиноматки».
Як повідомлялося, раннє відлучення поросят дозволяє отримати від свиноматки два і більше опоросів на рік.