Тваринництво

Цього року планується повномасштабне впровадження «Молочного модуля»

У 2021 році значно зросла кількість операторів ринку в пілотному проєкті із запровадження Програми контролю сирого молока на базі програмного забезпечення «Молочний модуль». Загалом це понад 490 потужностей, що більше ніж увосьмеро перевищує показники 2020 року та більше, ніж у 27 разів показники 2019 року.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Зокрема, торік майже подвоїлась кількість лабораторій, що можуть робити дослідження сирого молока міжнародно визнаними методами, зазначив Анатолій Вовнюк, т.в.о. голови Держпродспоживслужби.

Підприємства 22 областей регулярно користуються програмним забезпеченням «Молочний модуль».

«Разом із партнерами ми плануємо у 2022 році перейти від пілота до повномасштабного впровадження», – наголосив Анатолій Вовнюк.

Загалом дослідження в рамках пілотного проєкту у 2021 році були проведені у 32 лабораторіях Держпродспоживслужби регіонального та міжрайонного рівнів у 18 областях України.

Кількість зразків для дослідження показників загального бактеріологічного забруднення (ЗБЗ) та кількості соматичних клітин (КСК) зросла усемеро.

Зі збільшенням кількості залучених господарств і пунктів збирання молока середні показники рівня ЗБЗ і КСК зростають, проте залишаються нижчими за допустимі рівні для критеріїв відповідності сирого молока від корів (ЗБЗ – не більше ніж 500 000 КУО/мл; КСК – не більше ніж 500 000 клітин/мл).

Як повідомлялося, 32% молока, що надійшло на перероблення у 2021 році, – екстраґатунку.