Тваринництво

Ціни на живець свиней впали на 5%

Ціни на живець свиней  впали на 5%

У другій половині вересня ціни на живець свиней в Україні прискорили падіння. 

За підсумками моніторингу закупівельних цін на живець середньоринкова ціна опустилася до 45,7 грн/кг, що на 5% нижче ніж тижнем раніше, повідомляє Асоціація «Свинарі України».

Згідно з результатами опитування представників м’ясопереробки, протягом третього тижня вересня свиней забійних кондицій закуповували по 43-46 грн/кг. 

Ціни нижньої половини цього діапазону спостерігалися переважно у Східних областях. У Центрі та на Заході ціни підтримує стриманіша пропозиція живця. 

Деякі оператори говорять про активнішу пропозицію з боку виробників свинини внаслідок відновлення середньодобових приростів та зменшення терміну досягнення тваринами забійних кондицій через пониження температур. Водночас переробники відзначають посилення конкуренції і серед колег та сезонне послаблення споживчої активності, що має відчутний тиск на ціну закупівлі.

З огляду на такі обставини, більшість закупівельників очікує консолідації цін на ринку живця цього тижня у межах 43-45 грн/кг. 

Дещо раніший ніж зазвичай початок осіннього спаду цін, на думку більшості м’ясопереробників, обіцяє їх відносну стабілізацію у жовтні після досягнення нею мінімальної ціни сезону. 

Проте на якому рівні котирування зупиняться оператори ще спільної думки не мають: частина вважає, що 43 грн/кг відповідає точці рівноваги попиту та пропозиції свинини, втім деякі не виключають ще більшого послаблення цін закупівлі, зауважили в Асоціації. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!