Тваринництво

Ціни на живець свиней почали відновлюватися

Останнього тижня зими відновилися закупівельні ціни на свинину живою вагою, додавши 4,4% до показника попереднього тижня. Середньозважена ціна склала 57,95 грн/кг.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Торги минулої п’ятниці завершилися позитивним коливанням цін закупівлі: більшість товарних партій розписали на 2-3 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше. Переважно живець свиней закуповували по 57-58,5 грн/кг, епізодично траплялися ціни на рівні і 56  грн/кг, і до 60 грн/кг.

Ще до фактичного початку торгів виробники свинини фіксували певну активізацію заготівельників, адже серед тижня лунали запити на додаткові партії. Подібна картина спостерігалася і після завершення торгів, тож не всі змогли задовольнити свої потреби в сировині.

Більшість представників переробки наголошує на відносній сталості реалізації, хоча й сезонно млявому її перебігу. Оператори переважно орієнтуються на подальше відновлення котирувань, що відповідає їхній типовій поведінці на межі сезонів і очікуванням щодо незначного пожвавлення продажів на початку весни, яке озвучують деякі переробники.

Плановість відвантажень попередньо замовлених партій без переносів і відмов, стандартні обсяги пропозиції від системних гравців ринку й епізодично менші від деяких із них мають підтримати котирування напередодні передбачуваної активізації на початку березня.

Як повідомлялося, обсяги імпорту й експорту свинини в січні були близькими.