Тваринництво

Ціни на молоко-сировину знову впали

На 18 травня на українському ринку сирого молока, як і очікувалося, сталася ще одна хвиля зниження цін. Падіння цін відбулося, головним чином, за рахунок першого та вищого ґатунків молока. 

Середньозважена ціна трьох ґатунків зменшилася на 19 коп., як порівняти з попереднім періодом досліджень, – до 9,53 грн/кг, повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Середня ціна на екстраґатунок майже не змінилася– 10,1 грн/кг (-2 коп.).

Вищий ґатунок подешевшав на 18 коп. – до 9,57 грн/кг.

Найбільше знецінився перший ґатунок – на 37 коп. Його середня ціна опустилася до 8,92 грн/кг.

Падіння цін на молоко нижчих ґатунків продиктоване швидше зниженням попиту за умов соціально-економічних обмежень. У такій ситуації переробники більше зосереджуються на виробництві біржової пари молочної продукції вершкове масло – сухе знежирене молоко, що потребує дешевої сировини.

Додаткового тиску завдають світові ціни на цю продукцію, які протягом світового карантину залишаються на низьких рівнях із одночасним зростанням їхніх світових запасів.

Тим часом ціна молока першого ґатунку вже вийшла на рівень показників травня 2019 року, хоча загальний вал виробництва цього року нижчий проти торішнього.

Кінець травня є періодом завершення сезонного низхідного тренду цін та їхньої стабілізації, що матиме вигляд бокового руху на графіку. Найближчим часом суттєвого падіння цін не очікується, зауважили в АВМ.

Терміни початку сезонного зростання цін значною мірою залежатимуть від послаблення карантинних обмежень і відновлення попиту. За сприятливого сценарію початок зростання можливий навіть раніше, оскільки дефіцит сировини нікуди не подівся, а його наслідки тимчасово не відчутні за карантинних обмежень.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!