Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Ціни на молоко-сировину відновили зростання

У першій половині вересня ціни на  молоко-сировину відновили своє зростання.

Станом на 18 вересня екстраґатунок подорожчав на 30 коп. та досяг середньої ціни по гатунку 10,5 грн/кг, повідомили в Асоціації виробників молока.

«Нова хвиля подорожчання сировинного молока, як і попередня, почалася на місяць раніше», – зауважив аналітик АВМ Володимир Андрієць.

За його словами, найбільше подорожчав вищий ґатунок. Його зростання склало 51 коп., а середня ціна піднялася до 9,84 грн/кг. 

Цей клас молока цього сезону реагував на підвищення цін останнім з усіх та характеризувався відносно млявим зростанням. Водночас зараз розрив у ціні з екстраґатунком скорочено до різниці у 66 коп. (в середньому 55-65 коп.), зауважили експерти.

Перший ґатунок додав у ціні 24 коп. та досяг 9,49 грн/кг. При цьому його різниця з вищим склала 35 коп. Середньозважена ціна трьох ґатунків встановлена на рівні 9,94 грн/кг.

Драйвером непрогнозованості на ринку ціноутворення стало поголів’я дійних корів, кількість яких продовжує скорочуватися.

«У другому півріччі відмічається посилення цієї тенденції. Недоотримання валу сировинного молока вже набуло характеру ринкового дефіциту для переробних підприємств», – підкреслив Володимир Андрієць.

Він додав, що надалі ситуація залежатиме від темпів скорочення валового надходження молока на перероблення, проте ціни безмежно зростати не будуть у зв’язку з тиском світових ринків та високою конкурентністю з боку сусідніх європейських країн, зокрема Польщі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!