Тваринництво

Чому переробники зацікавлені опустити ціни на молоко-сировину

Чому переробники зацікавлені опустити ціни на молоко-сировину

На 27 березня ціни на молоко-сировину не змінилися за два тижні. Середньозважена ціна трьох ґатунків молока тримається на рівні 12,01 грн/кг.

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Так, закупівельні ціни на молоко екстраґатунку стабільні протягом останніх шести тижнів. У середньому – 12,18 грн/кг (без ПДВ). Діапазон цін у господарствах варіюється від 10,84 грн/кг до 12,8 грн/кг.

Незмінною залишається середня ціна на вищий ґатунок – 12,18 грн/кг. Ціни коливаються від 10 грн/кг до 12,1 грн/кг.

Третій місяць поспіль тримається на одному рівні середня ціна на молоко першого ґатунку – 11,67 грн/кг. Мінімум за таку сировину у господарствах – 10 грн/кг, а максимум – 11,9 грн/кг.

Тим часом ціна на сире молоко на спотовому ринку на 27 березня опустилася на 19 коп. У планах переробників – знизити з 1 квітня закупівельні ціни на молоко екстра і вищого ґатунків настільки, щоб максимальне значення було 12-12,1 грн/кг. Хоча, швидше за все, воно пошириться лише на великі партії молока з максимальною ціною, припускає Георгій Кухалейшвілі.

Таке намагання переробників пов’язано з обмеженням попиту на молочну продукцію на зовнішніх ринках, припускає він. Нагадаємо, на останніх торгах GDT подешевшали всі біржові товари.

Зниження ціни на сире молоко може бути вигідно молокозаводам, які прагнуть зберегти конкурентоздатність власної продукції на внутрішньому ринку на тлі європейського імпорту, вважає аналітик.

В Україні на оптовому ринку дешевшає сухе молоко та вершкове масло. За таких умов молокозаводам невигідно купувати молоко-сировину з певною націнкою від оптовиків і посередників на вторинному ринку. Скорочується кількість операцій на спотовому ринку.