Цілісність мембран бластодермальних клітин допоможе визначити життєздатність ембріона
Для оцінювання життєздатності ембріона застосовують методику визначення цілісності мембран бластодермальних клітин, пише журнал «Наше птахівництво».
Процес проходить у кілька етапів:
1) виділення зародкових дисків з яєць;
2) виготовлення суспензії з клітин зародкових дисків;
3) забарвлення суспензії розчином етідіум броміду;
4) оцінювання зразків (по 200–300 клітин у кожному) під мікроскопом МЛ-3 з використанням збуджувального світла з довжиною хвилі 365 нм.
Застосування цієї методики дозволяє встановити, що при збільшенні терміну зберігання яєць курей знижується кількість життєздатних клітин з 95% (2 доби після знесення) до 68% (14 діб після знесення) від загальної кількості клітин, що негативно впливає на виводимість. Однак загибель деякої кількості клітин може відбуватися у процесі отримання суспензії, тому ця методика оцінювання не зовсім досконала.
Відповідно, проведення подальших досліджень у цьому напрямку, розробка нових кращих методик є необхідними, оскільки вони дозволять отримати універсальний критерій оцінювання якості яєць за станом зародкового диска.
Нагадаємо, рівень вологості за інкубації встановлюють відповідно до віку зародків. Також ми писали, що склад повітря в інкубаторі впливає на розвиток ембріонів птиці.