Тваринництво

Ціни на корми для худоби продовжують зростати

Поділитись:
Ціни на корми для худоби продовжують зростати

У 2016/17 маркетинговому році фуражна пшениця подорожчала порівняно з минулим роком на 12,2%, фуражний ячмінь – на 4,5%, а фуражна кукурудза – на 6,7 %.

Про це повідомили в аграрній компанії «Фенікс Агро».

Як зазначає аналітик «Фенікс Агро» Валерія Пекін, зростання цін на корми почалося з 2014 року. Оскільки ціни на корми прив’язані до курсу долара, девальваційні процеси відобразилися на ціні. У 2014 року ціни були стабільними, лише з кінця 2015 року почалося незначне зростання ціни.

«Це заважало розвитку тваринницького комплексу України, який почав інтегрувати девальваційні процеси національної валюти лише в кінці 2015 року», – уточнює Валерія Пекін.

На думку аналітика, лише після повної інтеграції закупівельними цінами на незбиране молоко девальвації гривні можливе відновлення рентабельності в секторі молоковиробництва, який функціонував в умовах особливо високих цін на корми протягом майже всього минулого десятиліття.

Раціон високопродуктивної корови обходиться фермеру в середньому у 83 грн. на добу. У минулому році на годівлю однієї тварини господарі витрачали в середньому 60 грн., у 2014 році – 40 грн. Для тварини масою 500 кг і середнім добовим надоєм 20 кг потрібно заготовити до 60 кг корму щодоби.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями