Тваринництво

Ціна на живець свиней рухається вгору

Ціна на живець свиней рухається вгору

Після 3%-го ривка закупівельних цін на живець свиней минулого тижня перші дні грудня відзначилися менш активним приростом, повідомляє Асоціація свинарів України.

Так, наприкінці листопада свиней І категорії реалізували по 32,9 грн./кг, що майже на 1 грн./кг дорожче, ніж тижнем раніше.

А цього тижня свинина живою вагою подорожчала в середньому на 50 коп. При цьому максимальна ціна у 34 грн./кг все частіше звучала на торгах.

Виробники відзначають послаблення активності закупівельників, що є маркером якщо не падіння, то стабілізації цін.

Очікувана ціна цього тижня суттєво ‒ на 15% ‒ перевищує котирування на ринку свинини у відповідний період минулого року.

Проте цей тиждень лише 17-й за весь період з початку року, коли ціни на живець перевищують минулорічні. І це при тому, що протягом цього часу гривня відчутно послабшала, а витратна частина виробників свинини зросла.

Так, курс гривні відносно доллара США просів на 7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, окремі ветеринарні препарати подорожчали на 5-70%, дизельне паливо ‒ на 20%, питома вага витрат на електроенергію у структурі собівартості зросла більше, ніж у 1,5 рази.

Зросли й витрати на корми порівняно з відповідним періодом минулого року, оскільки окремі культури та протеїнові корми подорожчали як у гривні, так і в доларовому еквіваленті.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!