Чим менше жонглювати поросятами, тим менше буде заражених тварин
У Польщі все більше свиноферм переходить на різноманітні цикли виробництва. Так, зараз популярний п’ятитижневий цикл: перерва між опоросами п’ять тижнів, і тому різні групи тварин не перемішують у секторі опоросу чи дорощування.
Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише технічний спеціаліст зі свинарства, лікар ветеринарної медицини (Польща) Матеуш Поровський.
Свиней розподіляють так: одна вікова група ‒ в секторі опоросу, дві групи ‒ в секторі дорощування і три ‒ на відгодівлі. Коли перерва була лише тиждень, то опороси відбувалися щотижня, і постійно були чотири вікові групи, зазначає він.
«Це спрощує життя. Адже чим менше ми жонглюємо поросятами, тим нижчий відсоток заражених на різних виробничих етапах», ‒ наголошує Матеуш Поровський.
Якщо створити на свинофермі систему розподілу виробничих груп із більшою перервою між опоросами, тим краще цей буферний період дозволить уберегти наступну групу від набрякової хвороби.
Велика проблема – щільність посадки, яка з доступністю води і корму є чинником поширення набрякової хвороби, підкреслює експерт.
«За великого скупчення поросят мине багато часу, поки кожен із них отримає воду й корм. Отже, такі умови сприяють, щоб E. Coli, S. suis створювали спалахи захворювань», ‒ пояснює Матеуш Поровський.
Також особливої уваги потребує підготовка приміщень дорощування й відгодівлі. Дуже важлива відповідна температура: свині, які переходять із сектору опоросу в сектор дорощування, мають потрапляти в сухе й тепле приміщення, а не 12 °C, акцентує спеціаліст.
«Волога і стрес ‒ це передумови для розвитку різних захворювань, не обов’язково набрякової хвороби, але все це провокує діареї після відлучення», ‒ зауважує Матеуш Поровський.
За його словами, набрякова хвороба, діареї після відлучення трапляються в поросят цілий рік, але восени й узимку ці показники вищі: коли холодно, волого й зовнішні умови несприятливі.
Раніше ми писали, як «Ґудвеллі Україна» вдалося поліпшити старт новонароджених поросят.