Чим більше танінів у зерні сорго, тим нижче його енергетична цінність
Нині вирощують сорти сорго, що містять танін у мінімальних кількостях або ж зовсім без нього. Зерно із умістом таніну має гіркуватий, в’язкий присмак. Частіше вони мають чорне, буре чи червоне забарвлення.
Чим вищою є кількість танінів у зерні сорго, тим нижчою є його енергетична цінність.
Лабораторними дослідженнями хімічного складу сортів сорго, які мали біле чи світло-рожеве забарвлення оболонки зернин, установлено, що вміст таніну в них сягав 0,03-1%. У зернах із інтенсивним забарвленням вміст танінів був на рівні 1-2%.
Якщо виникає потреба в зниженні антипоживних чинників, які містить зерно сорго, зокрема й танінів, ефективним є застосування ферментних препаратів, додаткове введення в раціон метіоніну, експандування, використання значної кількості високопоживних нетрадиційних кормових засобів, оброблення формальдегідом тощо.
Теплове оброблення, гранулювання, екструдування та флакування зерна сорго покращують засвоєння його поживних речовин у вищому ступені, ніж інших видів зернових.
Інколи в зерні сорго може міститися синильна кислота, що утворюється під впливом ензимів самої рослини та ціаногенного глікозиду дурину. В раціоні птиці такого зерна не повинно бути більше 10%.
Існує шкала токсичності сорго залежно від умісту дурину. За 0-50 мг% на суху речовину – зерно нетоксичне чи слабко токсичне, 51-75 мг% – середньотоксичне, 76-100 мг% – високотоксичне, понад 100 мг% – дуже токсичне.
Проте цей поділ є досить умовним. Токсичність дурину знижується за збільшення в сорго цукру, тому цукрове сорго не несе небезпеки щодо вмісту в ньому дурину.
Нагадаємо, щодо вмісту сорго в комбікормах для птиці є різні думки.
Додати коментар