Тваринництво

Через квотування подорожчає українська молочна продукція в Молдові

Через квотування подорожчає українська молочна продукція в Молдові

Українська молочна продукція в Молдові має подорожчати через введення квотування на 10-25%. Про це розповів голова Ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський, пише Agropolit.com.

«Україна збереже обсяги молочного експорту в цю країну. Просто за квотування заплатить молдавський споживач», — зазначив Чагаровський.

За його словами, у минулому році у структурі експорту молочних продуктів Молдова як країна-імпортер займала приблизно 12% від загального експорту України у фізичній вазі. У цифрах вона принесла виробникам 17 млн доларів. Сьогодні — це один з основних партнерів-молочників. Туди було експортовано 2,7 тис. тонн сирів, 700 тонн масла вершкового, 600 тонн сироватки, сухого молока і 11 тис. тонн продукції з незбираного молока.

«У 2016 році збільшився відсоток експорту українських молочних продуктів в Молдову і це занепокоїло місцевих виробників. Наша цінова політика була дуже конкурентоздатна, тому що в Молдові вартість сирого молока значно вища, ніж в Україні. Їхнім виробникам стало важче. Але таким чином це можна було робити до того часу, доки вона не увійшла в СОТ. Оскільки вона є членом цієї організації, то подібні рішення щодо іноземних виробників повинні узгоджуватися заздалегідь», — повідомляє Чагаровський.

«Введенню квот мало передувати проведення переговорів з Україною. На жаль, цього не було, з’явилося рішення уряду про введення квоти. По суті це не заборона, а обмеження по обсягу поставки в розмірі 1000 тонн продукції з незбираного молока. А загальний молочний експорт з України в Молдову — 15 тис. тонн. Виділена квота — смішна. Фактично українська молочна продукція в Молдові має подорожчати через введення такого квотування на 10-25%. Хоча загалом, я вважаю, Україна збереже обсяги молочного експорту в цю країну. Просто за квотування заплатить молдавський споживач», — додає Чагаровський.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!