Тваринництво

Через бойові дії промисловий вилов водних біоресурсів припинили понад 60% користувачів

Через бойові дії промисловий вилов водних біоресурсів припинили понад 60% користувачів

За попередніми оцінками, на початок травня внаслідок бойових дій промисловий вилов припинили частково чи повністю понад 60% користувачів. Це – близько 300 учасників ринку, які отримали квоти на добування водних біоресурсів.

Про це повідомив голова Держрибагентства Артем Ріпенко.

Він наголосив на найважливіших антикризових заходах, а також реформах на шляху до євроінтеграції.  Так, планується стимулювати роботу спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ), зокрема пропонується значно спростити встановлення режимів. Розроблено новий проєкт наказу Мінагрополітики, яким удосконалюється механізм діяльності рибогосподарських підприємств, що працюють відповідно до режимів СТРГ під час воєнного стану.

«Там, де можливо працювати рибалкам, хочемо активніше залучати нових користувачів, зокрема промисловців із регіонів, де промисел заблоковано, – зазначив Артем Ріпенко. – Розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів про експериментальний проєкт, що дозволить рибопромисловим підприємствам поповнювати квоти за їхнього вичерпання (передбачена можливість залучення нових користувачів, які зможуть придбати на конкурентних засадах квоту з наявного резерву)».

Крім того, оптимізують адміністративні витрати, структура агентства має стати ефективнішою. За словами Артема Ріпенка, проєкт постанови Кабінету Міністрів щодо реформи територіальних органів Держрибагентства вже подано на погодження до Мінагрополітики. Реформа стосуватиметься тих регіонів, де наразі її можливо реалізувати.

Крім того, очільник Держрибагентства наголосив на завершенні підготовки реформи, що стосується налагодження обліку водних біоресурсів. Її основний принцип – створення ланцюжка простежуваності від вилову до реалізації.

«Передбачається запровадження електронного сертифікату походження та електронних накладних з QR-кодом на кожну партію виловленої риби, що спростить контроль та сприятиме детінізації ринку рибної продукції», – пояснив він.

Нагадаємо, у 2021 році в Україні виловили майже 70 тис. тонн риби та інших водних біоресурсів.