Тваринництво

Чашкові напувалки свиней економлять до третини води

Використання чашкових напувалок для свиней економить до 32% води, порівняно з ніпельними напувалками.

Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.

Поширеними методами напування є ніпельні та чашкові напувалки. Порівнюючи з чашковими напувалками, ніпельні більш бюджетні, але мають деякі вади, однією з яких є спрацювання пружини ніпеля, що призводить до зайвих витрат води та медикаментів, які додають у воду, – йдеться у матеріалі, наданому Університетом штату Канзас (США).

Другим мінусом ніпельних напувалок науковці називають розбризкування води (знову ж витрата). Рекомендується використовувати ніпелі, що замість пружини оснащено силіконовою прокладкою, яка значно подовжує строк експлуатації ніпеля (наприклад, ніпелі AquaCHIEF), або ніпелі, оснащені спеціальним механізмом, що запобігає розбризкуванню води (наприклад, ніпелі RIO). У разі їх

використання свині п’ють належну кількість води без істотних витрат. 

«Як альтернативу ніпельним напувалкам для зменшення витрат води та медикаментів можна використовувати чашкові напувалки, – зазначається у публікації. – Перевірка на практиці, проведена на дослідних фермах компанії Hog Slat (штат Індіана), показала, що чашкові напувалки економлять до 32% води, як порівняти з ніпельними напувалками».

Читайте також: Неправильний тиск води в магістралі для поросят може бути причиною низького споживання води