Тваринництво

Бички на фермі: утримувати чи ні

Із цінами на бичків взагалі немає стабільності. Якщо у господарства немає можливості контрактувати наперед ціни для експорту, вітчизняних переробників, ресторанів, торговельних мереж, якщо немає можливостей для власного перероблення м’яса, треба добре обміркувати доцільність такого напряму.

На цьому наголосив керівник департаменту управління активами молочнотоварних ферм Асоціації виробників молока Олександр Назарко.

«Три-чотири місяці можна здавати бичків за плановою гарною ціною, а через певний час, до прикладу, заїхали «араби», і ринок упав, неможливо реалізовувати за тою ціною, якою нам треба», – пояснив він.

При цьому й перетримувати бичків на фермі не можна, бо вони стають збитковими.

Необхідно розуміти, що маржа на бичків мінімальна, а затрати високі. Обов’язково треба зіставляти всі затрати, рекомендує експерт.

Зокрема, залишки кормів на фермі теж мають вартість. «Якщо в господарстві згодовують бичкам залишки кормів, начебто рятуючи їх від викидання, то це – помилка, – зауважив Олександр Назарко. – Залишки кормів мають бути стабільними, мати якнайкращу якість, максимально наближену до загальнозмішаного раціону, який роздають коровам чи молодняку».

Викидати ж залишки кормів нерозумно, бо їхня середня зважена ціна для дійних корів наразі по Україні – від 6 грн/кг сухої речовини, для молодняку в межах господарствах – 3-5 грн, пояснив експерт.

Як повідомлялося, на фермі компанії Livestock4Export бичкам забезпечили вільне пересування на вигульному майданчику зі спеціальним протиковзним покриттям підлоги.